Hat éve a gazdagokat húztak le a gyémántokkal, most ugyanezzel a módszerrel háziasszonyok nyomulnak tömegesen egymás között.
Korábban a leggazdagabbakat célozta furmányos pilótajátékával Tencz János és Leinemann (Sciennet) Zsolt. A Akkor börtön lett a vége. A módszer mit sem változott.
A konstrukció lényege, hogy be kell fizetni 120 dollárt vagy ennek többszörösét, bepalizni fél év alatt még legalább két szerencsétlent, és máris itt a Kánaán. Elég a pénzfa alá állni a köténykével és lehet költekezni. Biztosítékként kapnak egy gombostűfejnyi gyémántot valamikor a ködös jövőben futárral a CDT nevű cégtől. Varázsszó még Kanada, a közjegyző és a gyémántbevizsgáló minőség tanúsító cég.
Mert ez a CDT nevű kanadai cég Kanadában és Indiában gyémántbányákat üzemeltet, és 2004-ben a úgy döntöttek, hogy a kisembernek is részesedést ajánlanak ebből a fantasztikus üzletből. A tagbeléptető rendszert maga Howard David Marks kanadai közjegyző felügyeli, a gyémántokat pedig egyenesen a Gem Scan International Inc értékbecslő cég tanúsítványával látják el.
Van valaki, akinek akár Howard David Marks, akár a Gem Scan International neve mond valamit?
Az interneten több mint ezer magyar oldal hirdeti ezt a káprázatos lehetőséget, főleg naiv otthon ülő anyukák és nagymamák akarnak „könnyen, gyorsan, kevés munkával és biztosan” meggazdagodni.
Mivel mindenki sejti hogy ez piramisjáték, a lelkes részvevők tagadásokkal indítanak. Vegyük sorban ezeket a tagadásokat, kiegészítve a cáfolat cáfolatával.
David Marks és a Gem Scan International.
Az én hibám, de egy kanadaiközjegyzőt sem ismerek Így hogy mit csinál vagy nem csinál David Marks és valójában létezik e egyáltalán, az gyakorlatilag leellenőrizhetetlen. A Gem Scan International pedig lehet hogy a gyémánt-business alapos ismerőinek mond valamit, de ilyenből Magyarországon nem sok akad. Főleg nem a szerencsétlen, bepalizott mameszok között.
De lássuk a konkrét állításokat a honlapokról:
Nem piramisjáték, mert nem fentről lefelé épül, hanem magam mellé szervezem be a többi részt vevőt, hisz „Amikor a vízszintes nyolcas sor betölt, akkor kettéválik a mátrix és a gép, a beprogramozott szabályok alapján két mátrixba választja szét a tagokat.”
Költő veszett el a lelkes piramisjátékosban. Ott látom lelki szemeim előtt ahogy kettéválik a mátrix, majd a beprogramozott gép kihúzza a nyerőszámokat, Tribuszerné pedig felkiált: Bingó.
A piramisjátéknak nem a piramis alakzat a lényege, hanem hogy az új beszállók pénzéből fizetik ki a régiek jutalékát.
A gyémántmamik szerint feltétele még a pilótajátéknak a „magas összegű csatlakozási díj”, náluk pedig csak 120 usd a beugró. Akkor ez nem pilóta.
Dehogynem, ez a kispénzű szerencsétlenekre specializálódott pilóta, mint anno a Magad Uram.
„Általában nem, vagy egyértelműen nem akkora ellenértéket kap a jelölt, mint a belépési díj pl: klubtagság, információs csomag.”
Akkor a 120 usd mi, adomány a vöröskeresztnek?
Nincs "használható" termék Van használható termék, vagyis a gyémánt. Ha valakinek nem felel meg a termék, nem fog csatlakozni.
És mire fogja használni a terméket, a gombostűfej nagyságú értéktelen gyémántot. Gyújtósnak kevés, megenni nem lehet...
„Lényegében nem történik valós gazdasági tevékenység. A hálózat célja nem a termék értékesítés és forgalom létrehozása (ha mégis, akkor az a látszat fenntartásáért van). A hálózat célja éppen az értékesítés, vagyis a gyémántok eladása, más céllal nem kell embereket csatlakoztatni, csak akkor, ha az illető akarja is a gyémántot.”
Ha viszont így állunk, akkor ez csupán az évszázad legrosszabb üzlete. Sok pénzért megvásárolom a nagy büdös semmit. Nálam fehér és lila színű kavicsokat lehet megvenni 110 dollárért. Ide írjon aki regisztrálni akar.
„A hangsúly az új emberek beléptetésén van Természetes, hogy akkor lesz valamiből hálózat, ha folyamatosan bővül, egyébként nem beszélhetünk hálózatról, de a bővüléssel növekszik az eladások száma is, mindig több és több gyémánt kerül eladásra. Ha valakinek van pénze, vehet gyémántot az automata programon kívül is bármikor, azért nem kell belépni a rendszerbe. A cég gyémántjai és ékszerei mindenki rendelkezésére állnak, a cég nem mondja azt, hogy csak az vehet, aki csatlakozik a rendszerhez. A rendszer azok részére van, akik reklám tevékenységgel, vagyis továbbajánlással szeretnének pénzt keresni és gyémánthoz jutni.”
Ez is kamu, valójában egy giga hálózat épül, ami csak addig működőképes amíg többen szállnak be mint ki. Aki jóval több pénzt hozott a rendszerbe mint amennyit maga beletett az jól járt, mint általában a piramisjátékok első beszállói.
„Az új belépők belépési díja "tartja el" a hálózatot Itt nem az új belépők díja tartja el a hálózatot, hanem a gyémánt, amit természetesen árréssel ad el a cég.”
Zöld és sárga kavicsokat is szívesen adok el megfelelő árrésem közbeiktatásával.
A CDT-nél van termék, ugyanis a pilótajátékok lényege hogy nincs termék, de itt a cégnek: „terméke van, mégpedig saját terméke, még csak nem is a másét forgalmazza, maga "gyártja", vagyis bányássza, saját bányájában. És joga van neki eladni a saját termékét, éppen úgy mint másnak a legyártott vitaminját. Hogy az egész világon forgalmazhassa a gyémántjait, készített hozzá egy automata programot, ami lehetővé teszi mindenki részére hogy gyémántot vegyen, a cég részére pedig hogy sok gyémántot eladjon. Amikor befizetjük az első 120 dollárt, abban 20 dollár a regisztrációs díj, a 100 dollár már előfizetés a gyémánt utalványra, tehát ha valaki kiszállna még az első körből, kapna egy kis gombostűfej nagyságú gyémántot a pénzéért, mert ő már előfizetett a gyémántra. Minden ciklus vége valójában egy eladást jelent, a cég így is hívja: "sales", vagyis eladás, értékesítés. Éppen ezért vagyunk kötelesek átvenni a gyémántot, mert mi azt megvettük, azzal hogy kifutottunk egy ciklusból. Ha nem küldenék a gyémántot, akkor lenne pilótajáték. Csak egyesek részére szokatlan ez az automata program és mint minden újat, nehezen fogadják el.”
Saját farkába harap a kígyó, palizz be sok más embert és kapsz jutalékot. Nem paliztál be senkit? Kapsz egy gombostűfejnyi gyémántot.
Szerintem akkora kamu ez az egész, hogy még a gombostűfejnyi gyémántot sem fogják megkapni a szerencsétlenek. De tételezzük fel hogy megkapják. Mit fognak csinálni vele? Kiutaznak Tel-Avivba hogy a gyémánttőzsdén értékesítsék a szennyezett, ipari, poratka méretű gyémántjukat? Egy termék annyit ér, amennyit megadnak érte. Kell valakinek poratka méretű gyémánt 120 dollárért?
„Van még egy változata a pilótajátéknak, ez a termékes pilótajáték. Vagyis, amikor
a cég csak akkor hajlandó eladni a terméket a vevőnek, ha csatlakozik a rendszerhez. A CDT gyémántjait viszont bárki bármikor megveheti, minden egyéb feltétel nélkül.”
Ez meg szimplán akkora marhaság,, amit csak magyar politikus találhatott ki. A legelső hasonló próbálkozás a holland tulipánhagymákról szólt. A gyémánt csak arra szolgál hogy be lehessen mögé bújni, ha valaki gyémántot akar venni, akkor mennyen el az ékszerészhez.
„Előfordul, hogy cég nem is létezik. A cég létezik, személyesen is fel lehet őket keresni, már voltak is náluk Kanadában élő magyarok.”
A Tribu Bt is létezett..
„A pénzt az újonnan beléptetett emberek közvetlenül a felettük elhelyezkedőknek küldik. A pénzt a cég számlájára kell utalni, a JP Morgan Bankon keresztül.”
A JP Morgen egy nagy amerikai bank, mint pl nálunk az OTP. Számlát bárki vezethet náluk, még akár Tribuszerné vagy Charles Ponzi is.
„Vágytál valaha anyagi függetlenségre? Szeretnél kiszállni a mókuskerékből? Eleged van a feletteseidből, főnökeidből? Igazi családbarát online jövedelem-forrást keresel? Otthonodból irányítható online munkát keresel? Jó hírem van! Megtaláltad! A gyémánt üzlet Neked szól! Hihetetlen, de igaz...A gyémánt ma már nem csak a "kiváltságosok" üzlete! Mindenkinek adott a lehetőség, hogy egy minimális induló "tőkével" gyémánt-milliomos lehessen, és megalapozza saját és szerettei anyagi függetlenségét.”
Hurrá. Ez kell nekem is. És szerintem mindez velem is megtörténhet, amint a hónap második keddje tizenötödikére esik.
Végezetül még egy gyöngyszem:
„A beszervezhető tagok száma korlátlan, végtelen láncot alkothatnak kiképzett és motivált tagok tagjainak a tagjai….. Amint már tudjuk, nem végtelen láncról van szó és nem is láncszerűen épül a rendszer. Nem is motivált és teledumált tagok viszik tovább, hanem bárki, aki online módon tud működni, mindenféle motiválás nélkül.”
Ez a mondat annyira szép hogy el is hiszem, ez nem végtelen lánc. Csak az emberek ostobasága végtelen.
Két dolgot nem értek csak:
Több mint egy éve terjed a vírus.
Hol van a rendőrség?
Hol van a pszáf?
Aki szörnyülködni akar az emberi ostobaságon annak pár link a legjobbak közül.
A többség nevét, fényképét és telefonszámát is adja ehhez a nagy népi átveréshez.
Személyes kedvencem ez a blogtárs, amin az átvertek kicsattanó örömmel az arcukon mutogatják az értéktelen tanúsítványaikat.
noioldalak, wellness-bea, gyemantuzletonline, gyemantbusiness, wellness-eva, sandorerzsebet.